2021 gegužės 21 d.
|  Naujienos

Būstas investicijai Lietuvos pajūryje: 5 dalykai, kuriuos būtina žinoti

Po metų praleistų karantine lietuviai itin aktyviai investuoja į nekilnojamą turtą pajūryje. Dauguma pirkėjų dairosi būsto, kurį galėtų naudoti kaip antruosius namus, o prireikus – sėkmingai išnuomoti. Renkantis būstą pajūryje, kuris neštų investicinę grąžą, svarbu atkreipti dėmesį į 5 faktorius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vieta

Svarbu įsivertinti atstumą ne tik iki jūros, bet ir infrastruktūros, kuri bus reikalinga kokybiškam gyvenimui ir poilsiui: artimiausios kavinės, restoranai, maisto prekių parduotuvės, vaistinės, laisvalaikio praleidimo vietos, vaikų žaidimų aikštelės ir kt. „Tikriausiai visi pamena senolių reklaminį triuką Palangoje – 100 metrų iki jūros. Kalbant apie Palangą, tikrai verta atidžiai išstudijuoti ketinamo įsigyti objekto vietą – miestas sparčiai plečiasi, o iki jūros važiuoti automobiliu tikriausiai nesinorėtų. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas yra kaimynystėje – pasivaikščiokite kelių šimtų metrų spindulių aplink objektą ir įsitikinkite, kad lengvai pasiekiami jūsų ir jūsų svečių gyvenimo būdui reikalingi dalykai“, – į ką atkreipti dėmesį, renkantis būsimo būsto vietą, pataria „Smilčių namų“ Palangoje vystomų projekto vadovas Žilvinas Bliznikas. Potencialus užimtumas ir investicijų grąža Vieta yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių, kaip greitai išnuomosite būstą: „Paprasčiausias būdas savarankiškai įsivertinti vietos paklausą – peržiūrėti būsto nuomai skirtus portalus. Tokiu būdu galėsite įsivertinti kainų lygį jums aktualioje vietoje ir susiplanuoti savo potencialias pajamas nuomojant panašų būstą. Be to, matysite, ar toje vietoje didelė kitų būstų pasiūla ir jų užimtumą“, – pataria „Smilčių namų“ projekto vadovas Ž.Bliznikas.

Balkonas, vieta automobiliui ir kiti privalumai

Trumpalaikės nuomos objektų administravimu užsiimančios „Houseys“ atstovas Tomas Grižas dalinasi patirtimi, kad vieta automobiliui parkuoti yra didžiulis privalumas norint sėkmingai išnuomoti būstą pajūryje: „Tai tikrai dažniausias klausimas, kurį užduoda žmones rinkdamiesi būstą nuomai. Pajūryje dauguma nori ilsėtis strategiškai patogioje vietoje, iš kurios viskas lengvai pasiekiama pėsčiomis, o automobilį nori saugiai pastatyti ir pamiršti iki kelionės atgal į namus. Taip pat aktualus dalykas – sandėliukas daiktams susidėti. Vis labiau populiarėja aktyvus laisvalaikio leidimo būdas, tad žmonės į pajūrį atsigabena įvairios įrangos – kurią nori saugiai ir patogiai laikyti viešnagės metu“.

Investicijos, reikalingos pasiruošimui nuomoti būstą

Jei nuomai pajūryje perkate naujos statybos būstą, atkreipkite dėmesį, ar vystytojas siūlo galimybę įsigyti jį su pilnu įrengimu. Jei perkate dalinai įrengtą ar senos statybos būstą įsivertinkite, kaip greitai galėsite jį paruošti nuomai ir kiek papildomų resursų tam turėsite skirti. „Svarbu nepamiršti ne tik piniginių kaštų, bet ir laiko, kurį turėsite investuoti. Nemažai jo teks skirti komandos suradimui, kuri atliks remonto darbus, pajūryje pasiūla tikrai mažesnė nei didžiuosiuose miestuose. Jei gyvenate Vilniuje ar Kaune – jums asmeniškai teks dažnai nuvykti į remontuojamą būstą, stebėti proceso eigą, rūpintis sklandžiu darbų vykdymu ir spręsti iškilusias problemas. Didelę pridėtinę vertę sukuria interjero dizaineriai, jų dėka apartamentai tampa jaukūs ir maksimaliai funkcionalūs – tad jei perkate naujai kuriamus apartamentus, pasitikrinkite, ar pardavėjas interjerą planavo kartu su interjero dizaineriu“, – komentuoja Ž.Bliznikas.

Būsto priežiūra ir administravimas

Jau pradėjus nuomoti būstą atsiranda ir būsto priežiūros bei administravimo darbai. Laikas, kurį reikia skirti nuomos administravimui ir nuolatinei būsto priežiūrai, itin išauga, jeigu pasirenkamas trumpalaikės nuomos variantas.

„Dažnai žmonės, kurie pradeda nuomoti būstą, neįsivertinta, kiek laiko ir dėmesio tam reikės skirti. Visų pirma, reikia administruoti būsto nuomą – rūpintis, kad patrauklios nuotraukos ir aprašymas būtų tose svetainėse, kuriose lankosi potencialūs gyventojai, atnaujinti užimtumo kalendorių, atsakyti į kilusius klausimus dėl nuomos užsakymo. Tada reikia nuolat rūpintis būsto priežiūra: nuo įprastų dalykų, kaip patalynės keitimas, patalpų valymas iki sudėtingesnių atvejų – pavyzdžiui, prietaisų gedimai ir jų operatyvus sutvarkymas. Bene svarbiausia dalis – bendravimas su klientais. Nepatikėsite, kiek įvairiausių klausimų kyla svečiams, o atsakymų jie tikisi operatyviai – viliamasi, jog būsite pasiekiamas 24 val. per parą“, – patirtimi, ką reikėtų apsvarstyti imantis trumpalaikės nuomos, dalinasi„Houseys“ atstovas Tomas Grižas. Ž.Bliznikas apibendrina, kad šiuo metu investavus į būstą pajūryje, galima rasti balansą tarp jo naudojimo savo reikmėms ir nuomai: „Karantinas ir darbas iš namų kiekvieną iš mūsų paskatino susimąstyti apie poilsio ir kokybiško gyvenimo svarbą. Nuosava erdvė pajūryje – ideali vieta greitai atitrūkti nuo kasdienybės. Pasirinkus erdvę, kuri bus patraukli ir nuomininkams, iš esmės turėsite būstą, kuris pats save išlaiko. Nereikia didelių investicijų, svarbu turėti pradinį įnašą, o banko paskolos įnašus galima padengti iš už nuomą gaunamų pajamų.“

Straipsnis publikuotas čia.