2021 m. liepos 26 d.
|  Naujienos

Ką renkatės poilsiui: „boutique“ apartamentus Palangoje ar būstą gamtoje ant marių kranto?

Išskirtiniam poilsiui ir gyvenimui Lietuvoje sukuriama vis daugiau unikalių vietų. Šįkart pasidomėjome, kaip gimsta istorija ir komfortu dvelkiantys unikalūs „boutique“ tipo apartamentai „Palanga Dreams“ bei aktyvaus laisvalaikio ir gamtos mylėtojų namai ant Kuršių marių kranto „Svencelės 22“.

Vos kelios minutės nuo jūros ir pušyno apartamentai „Palanga Dreams“ kuriami išskirtinės architektūros pastate, kurio „banguojančių“ balkonų negali nepastebėti eidamas didžiausio šalies kurorto Maironio gatve. Šis pastatas – bendrovės „Šilkas“ poilsio namai – 1992 m. iškilo pagal Palangai išskirtiniais projektais nusipelniusios architektės Irenos Likšienės viziją, kuri apdovanota už gyvenimo nuopelnus architektūrai. Ambicingos architektės kūrinys ir šiandien žavi vėlyvojo modernizmo gerbėjus. „Palanga Dreams“ – kas tikra ir vertinga Deja, ilgus metus šis unikalus pastatas buvo nepastebėtas, apleistą jį naikino laikas. Kol vieną dieną jį „atrado“ Karolis Aidulis, nekilnojamo turto vystytojų „Reefo“ vadovas. Kai kiti apleistame pastate matė tik apgriuvusias sienas ir langų kiaurymes, Karolis jame įžvelgė istorijos alsavimą, jį kūrusių architektų drąsias vizijas. „Iš pradžių pagalvojau, ar aš tik vienas šiame pastate matau neblėstančios istorijos grožį... Tačiau kai mano vizijai pritarė ir kiti komandos nariai, galutinai įtikėjau, kad pastatas vertas antro gyvenimo, – pasakoja projekto „Palanga Dreams“ sumanytojas. – Dabar pastatas atgimsta atsakingai išsaugant tai, dėl ko jis visuomet buvo unikalus, kas niekuomet nepasiduoda laikui, kas yra amžinos vertybės“.

K.Aidulis akcentuoja, kad atkuriant šį unikalų pastatą siekiama ne keisti, o prikelti tai, kas neturi senaties termino, „nes kertinis akmuo – pastato dvasia“. Visi 22 boutique stiliaus poilsio paskirties 2– 4 kambarių apartamentai derės harmoningais interjerais, kai kurių lubos kyla net iki 5 metrų, kiti turi privačius įėjimus ar įspūdingo dydžio stoglangius žvaigždėms stebėti, o didingiausi apartamentai viršutiniame aukšte – erdvias, net 77 kv. m terasas ant stogo.

Interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė pasakoja, kad projektui „Palanga Dreams“ sukūrė specialią interjerų koncepciją, kuri tiktų pajūrio namams ir madų nesivaikančiam subrendusiam žmogui. Įsirengiantiems namus siūloma rinktis iš trijų stilių: „Švelnus gyvenimas“, „Bohemiškas laikas“ ir „Paslaptingos dienos“. Tačiau kiekvienai erdvei sprendimai pritaikomi individualiai. „Palanga Dreams“ interjeruose naudojamos tikros medžiagos: netašytas medis, natūralus akmuo. Išsaugant istorines pastato vertybes naujiems gyventojams čia kuriamas maksimalus komfortas ir prabanga. Vos įžengus į pastatą hole pasitiks 10 metrų aukščio meninė erdvė, veiks du liftai, kurių vienas kels tiesiai į prabangius apartamentus, bendrose erdvėse kokybišką muzikinių kūrinių skambėjimą užtikrins „Bang & Olufsen“ garso sistema. „Įgyvendindami „Palanga Dreams“ apartamentų projektą laikomės aukštų standartų, nes siekiame kurti ilgalaikę išliekamąją vertę. Norime sukurti bendruomenę su panašiai mąstančiais žmonėmis, kurie džiaugtųsi vienas kito kaimynyste. Dėl šios priežasties apartamentai parduodami tiems žmonėms, kurie pirmiausia renkasi juos savo gyvenimui ar atostogoms pajūryje, o ne siekia įsigyti verslo tikslais“, – konstatuoja projekto vizionierius K.Aidulis. Beje, dėl pastato išskirtinumo ir dizaino unikalumo jis pats bei keli jo pažįstami čia įsigijo apartamentus. Tai rodo tikėjimą projekto vizija ir jo vystymą „taip, tarsi kurtum sau“.

Skaitykite daugiau čia.