2022 m. gruodžio 13 d.
|  Naujienos

Vilniaus Naujamiesčio rajone – menininko kurta alternatyvi kalėdinė instaliacija

Naujamiesčio širdyje esančiame loftų kvartale suspindo beveik 22 metrų aukščio kalėdinė instaliacija, sukurta kartu su šviesos menininku Linu Kutavičiumi. Šviečiančiai instaliacijai kurti sumaniai panaudotas naujam gyvenimui atgimstantis pastatas „loft gallery“.

„Naujamiesčio gyventojams ir visiems vilniečiams nusprendėme padovanoti šventinę instaliaciją, kuri atitiktų šio rajono dvasią. Čia gyvena naujų idėjų nebijanti bendruomenė, daug menininkų ir kūrybiškų žmonių – dėl to ir sugalvojome juos pradžiuginti netradicine kalėdine instaliacija. Ja tapo uždengtas 4 aukštų pastatas, susmaigstytas Lino Kutavičiaus instaliacijos „Smilga“ šviesos objektais, kurių ilgis siekia net iki 6 metrų“, instaliacijos sumanymą atskleidžia pastato atnaujinimo darbus vystančios kompanijos „Reefo“ vadovas Karolis Aidulis.

Alternatyvią kalėdinę instaliaciją ant pastato sukūręs šviesos menininkas Linas Kutavičius sako, kad ji unikali tiek savo turiniu, tiek medžiagiškumu: „Esame pripratę, kad Kalėdų dekoracijos yra perteklinės, o turinys dažnai pametamas. Čia siekiau sukurti priešingą efektą, kai išraiškos forma yra labai minimali, bet ji kalba apie esmę – šviesą. Šviečiančios „Smilgos“ išsiskiria dar ir tuo, kad joms nebaisios nei statybos, nei atšiauriausias žiemos oras. Žiūrinčiojo akimis jos atrodo trapios, nes itin gerai visomis kryptimis praleidžia šviesą, bet, iš tiesų, jos yra itin tvirtos, sumaniai pagamintos iš stiklo pluošto.“

Šventine instaliacija tapęs pastatas yra virsme iš gamyklinio – į erdves kūrybai. Būsimus loftus jame renkasi architektai, fotografai ir kiti kūrybinių profesijų atstovai. Pastatas yra viename kūrybiškiausių Vilniaus kiemų, kuriame ir gimė loftų kultūra, tad projekto vystytojai siekia jį paversti išskirtiniu traukos objektu. Skirtinguose „loft gallery“ projekto virsmo etapuose pastatas stebina meniniais pasirodymais.

Kalėdinė instaliacija – pastato meninio virsmo kulminacija. Lino Kutavičiaus „Smilgos“ pirmą kartą įspūdingose būsimų loftų erdvėse sušvito dar prieš atnaujinimo darbus. Tuomet tik ribotas skaičius „loftgallery“ erdvėmis susidomėjusių žmonių galėjo stebėti šokėjo Konstantin Kosovec traukos dėsniams nepavaldų šokį su „Smilgomis“.

K. Aidulis atkreipia dėmesį, kad įspūdingą šokėjo K. Kosovec pasirodymą dabar gali išvysti visi norintys: „Unikalų meninį pasirodymą, kuris jungia šviesą ir judesį, gali pamatyti visi – tereikia nuskaityti ant pastato pakabintą QR kodą savo išmaniuoju telefonu.“

Pastatą, pavirtusį šviečiančia Kalėdų instaliacija, galima pamatyti Vilniaus Naujamiesčio loftų kieme, Naugarduko g. 41B. Patogiausia jį rasti iš Naugarduko gatvės – šis pastatas bus pirmasis, kurį išvysite įėję ar įvažiavę į kiemą pro arką.

Visą straispnį skaitykite čia.